Profesyonel Yaşam Koçluğu Eğitimi

Yaşam koçluğu, kişiye kendi kişiliğini kazandırma da yardımcı olan meslektir. Yani kişi, kendi istediği tavırlara, davranışlara bürünmekte zorluk çekiyorsa, bir yerlerde hep problemle karşılaşıyorsa ve istemediği davranışların içerisinde ise, başvuracağı adres yaşam koçudur. Yaşam koçunun görevi, sizi ve karakterinizi analiz ederek ve gerçek size bürünmeniz de size yol gösterecek kişidir. Yaşam koçu aynı zamanda iyi bir arkadaştır. Yaşam koçunun kişi analizi yapmakta ki başarısı büyük rol oynar. Kişiyi iyi analiz ederek, onun kendine güvenini kazanmasına ve hayatında değiştirmek istediği noktaları değiştirmekte onun motive olmasına yardım eder.

Yaşam koçu, yaşadığınız sorunlarda çıkmazda iseniz, ve çıkış yolunda kendiniz ile çelişmekteyseniz, hayatınızın kontrolünün başkasının elinde olduğuna inanıyorsanız, yaşam kalitenizin seviyesinden memnun değilseniz, işinizi ve gelirinizi değiştirmek istiyorsanız, hayatınızda keşkeleri çok sık kullanıyorsanız, bunlar ve bunlar gibi soruların aklınızı meşgul etmesini engelleyecek, bu sorunların aşılmasında sizlere yardımcı olacaktır. Yaşam koçu aslında, kendi hayatınızı başka bir gözden analiz eder, hayatınızda ve kendinizde sizin göremediğiniz noktaların ortaya çıkmasını sağlar. Kendi gözünüzden göremediğiniz yanlarınızın yanında, hayatı yaşayış tarzınızda ki eksiklikleri size gösterir. Eksiklerinizi doğru bir şekilde size aktarır, cesaret edip kendinizi söyleyemediklerinizi size söyler ve sizi yönlendirir.

Yaşam Koçluğunun Yararları

- Hayat amaçlarını belirlemek,

- Daha doğru ve akılcı kararlar vermek,

- Bireysel temellerini sağlamlaştırmak,

- Geleceğe yönelik hedefler koymak ve geleceklerini planlamak,

- Ekonomik durumlarını düzeltmek ve gelir seviyelerini arttırmak,

- Sevdikleri bir hayatı tasarlamak ve bu hayatı yaşamak,

- İlişkilerini geliştirmek ve güçlendirmek,

 - Dünyaya katkı koymak,

- Hayatlarındaki stresi azaltmak,

- Hayatlarında önemli değişiklikler yapmak,

- Yeteneklerini keşfetmek ve bunları geliştirmek… vb gibi amaçlarla çalışırlar.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. Profesyonel koçluk eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Profesyonel koçluk eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

 Antalya’daki Profesyonel koçluk eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :profesyonel yaşam koçluğu - profesyonel yaşam koçluğu eğitimi - profesyonel koçluk - yaşam koçluğu -

Yorumlar