Profesyonel Koçluk

Koç; Arzu edilen sonuca ulaşmak için; danışanın kendi cevaplarını bulması, eylem adımlarını belirlemesi ve sonuçlar alması adına gerekli olan süreci en etkin biçimde gerçekleştirmekle mükelleftir. Koç, danışanına koşulsuz bir sevgiyle yaklaşır, bütün danışanlarına eşit ve yüksek anlamda değer verir. Danışanını hiçbir şekilde yargılamaz, analiz etmez, suçlamaz, eleştirmez. Koçluk sürecinde gizlilik ilkesi esastır; danışanıyla ilgili bütün bilgileri üçüncü bir kişiyle kesinlikle paylaşmaz.

Koç, seans esnasında kendi şahsi gündemini, yaşamını bir kenara koyar. Koç, bütün içsel diyaloglarını susturur. Sahne üzerinde yalnızca danışan vardır, projektör-odak danışanın üzerindedir. Ve koç, danışanının güçlü olduğu yönlere odaklanır. Danışanına seans sonlarında bir takım ödevler verir. Bir koçluk sürecinin gerçek anlamda koçluk olması için, seansın sonunda danışan üzerinde değişim olmalıdır, danışan harekete geçmelidir. Değişim-eylem meydana getirmemiş bir seans koçluk değildir. Koç, kendini her zaman yeniler. Yeni, alanıyla ilgili, bilgiler-eğitimler alır, donanımlarını arttırır.

Koçluk:

•Performans geliştirmenin en hızlı yöntemi olmakla birlikte, bireylerin kişisel potansiyellerini ortaya çıkarmalarına yardımcı olur.

•Kişinin içinde var olan pozitif güçleri ortaya çıkaran ve danışanı cesaretlendiren zengin bir kaynaktır.

•İnsanların kendini tanıma sürecini aktif hale getirerek, onların enerjisini artırır.

•Kişilerin amaçlarına ulaşması adına doğru ve yerinde kararlar almasına, stratejiler geliştirmesine ve bunları harekete dönüştürmesine yardımcı olur.

•Kişinin yaşamayı arzuladığı hayatı yaşaması; bulunduğu nokta ile, bulunmak istediği nokta arasında bulunan boşluğu kapatır.

•Kişilerin güçlü yönlerini fark etmesini sağlayarak, bunları avantaja çevirmesini, güçlenmesini sağlar.

Koçlar:

•Şu an içerisinde neredesiniz, ne olmayı hedefliyorsunuz ve orada olmak için ne yapmalısınız sorularıyla ilgilenir.

•Sürekli olarak gelecekle ve şu an ile ilgilenir; "Neden", "Niçin" e değil, "Nasıl' sorusuna odaklanır.

•Kişileri konuşmak ve düşünmektense, sonuç alınan eylemlere yöneltir.

•Kişilerin cevapları kendi kendilerine bulmasına yardımcı olur; önerilerde, tavsiyelerde bulunmaz, öğüt vermez, ucu açık ve kuvvetli sorular sorar ve profesyonel, etkinliği kanıtlanmış bir takım teknikler uygular.

•Herkesin değişimi gerçekleştirecek güce sahip olduğuna ve bireyin gereksinim duyduğu tüm kaynaklara sahip olduğuna inanır ve onların güçlü yönlerini keşfeder, bireyi onurlandırır.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

İzmir Profesyonel Koçluk Eğitimi için  0(232) 422 59 54 yada  0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Profesyonel Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka Profesyonel Koçluk Eğitimi için 0(232) 369 50 81 -  0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Profesyonel Koçluk Eğitimini  tıklayabilirsiniz

Denizli  Profesyonel Koçluk Eğitimi için 0 (258) 213 0 999-   0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Profesyonel Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya Profesyonel Koçluk Eğitimi için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Profesyonel Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla Profesyonel Koçluk Eğitimi için 0(252) 213 00 98 -  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Profesyonel Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :profesyonel koçluk - profesyonel koçluk nedir - koçluk - koçluk eğitimi -

Yorumlar