Profesyonel Kariyer Koçluğu

Kariyer koçu kişinin kişilik analizini çıkarılıp, kişinin mutlu olacağı işe yönelmesini ve mutlu olacağı işinde kariyer kazanıp yükselebileceği ve konumunun belirlenmesi ile ilgili danışanı ile ilgili çalışmalar yapar. Kariyer Koçu, yaşam vizyonu belirlemenizi, hayallerinizi, çabalarınızı anlamlı bir noktaya odaklamanızı sağlar ve ben bunu neden yapıyorum, beni bunu yapmaya iten nedir, sorularınıza yanıt vermenizi sağlar. Hedefinizi belirleyerek yaşamınızı anlamlı hale getirirsiniz. Hedefinize doğru ilerleyerek başka şeylerin sizi engellemesine fırsat vermeden hedefinize doğru odaklanarak hedefinize inanarak hedeflerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kariyer Koçluğu ile aşağıdaki soruların cevapları tespit edilir.

√ Sahip olduğum kaynaklar neler?

√ Ne yapmak istiyorum?

√ Beni “ne/niçin/nerede/nasıl/ne zaman, kim ve kimler” mutlu eder?”

Kariyer Koçluğu ile hedefinize giden yol haritanız ortaya çıkarılır. Hedefinizi belirlediğiniz zaman bir yolculuğa çıkmaya kendinizi hazır etmeniz gerekiyor. Yolculuklardan keyif alıyorsanız şayet ve bu kendi gelişiminiz için bir yolculuk olacaksa ilk adımı ertelemeden atmanız gerekiyor. Çünkü yolculuğun sonunda sizi sürpriz bir karşılama bekliyor olacak ve buna çok şaşıracaksınız. Sizi karşılayan sizin yeni gelişmiş, değişmiş en verimli en üst seviyeli kendiniz olacak. Adımlar;

1. Kendini Keşfet, Hayal Kur,

2. Hedef Belirle, Önceliklerini Seç, Karar ver,

3. Plan Yap, ilk adımı at,

4. Gelişimini Sürdür, Kontrol Et, Uyum Sağla,

 5. Eyleme Devam Et, Asla Vazgeçme.

6. Yaptıkların Seni Hedefe ulaştırmıyorsa Farklı Yöntemler Dene, Dengeyi Koru, Hayal Kur,

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. Profesyonel koçluk eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Profesyonel koçluk eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki Profesyonel koçluk eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :profesyonel kariyer koçluğu - profesyonel kariyer koçluğu eğitimi - kariyer koçluğu - profesyonel koçluk -

Yorumlar