Online Koçluk

Avrupa ve Amerika’da Koçluk çalışmalarının neredeyse tamamına yakını telefon ve internet yoluyla yapılmaktadır. Dünyanın neresinde olursanız olun, Online Koçluk çalışmalarından yararlanmanız için bir mümkün olabilmektedir. Hatta  iş seyahatleri ve tatillerinizde olsanız dahi koçluk hizmeti almaya ara vermeye gerek kalmadan seanslara devam edebilirsiniz.

Online Koçluk hizmeti bireyin mevcut durumu, düşünce yapısının, alışkanlıklarının, önyargılarının, yaşama bakışının, davranışlarının bir sonucudur. Dolayısıyla farklı bir duruma ulaşmak için, bireyin öncelikle kendi düşünce yapısını, alışkanlıklarını, önyargılarını, yaşama bakışını, davranışlarını değiştirmesi gerekir. Bireyin kendisiyle ilgili farkındalığının artması olumlu bir başlangıç olmakla beraber arzu ettiği sonuca ulaşması için yeterli olmayacaktır. Bu farkındalığını dış dünyasına da yansıtması; onu engelleyen alışkanlıklardan ve tavırlardan kurtulması, destekleyecek tutum ve davranışları sergilemesi gerekir.

Online koçluk; telefon ve skype aracılığı ile internet ortamında yapılan koçluk çalışmasıdır.  Sanılanın aksine online koçluk yüz yüze koçluktan daha etkili olmaktadır. Avrupa ve Amerika'daki hemen hemen tüm Kişisel Gelişim uzmanları ve hatta bazı Psikolog ve Psikiyatristler bile faaliyetlerini online olarak sürdürmektedirler.

Koçluk, vizyon ve misyonumuzu fark etmemize, ne istediğimizi kendimize cesur bir şekilde sormamıza, yanıtını duymamız için içsel sesimizi açmamızı destekler. Bu süreç içerisinde, kendi potansiyelimize uyanırken, üretkenliğimizin ortaya çıkmasına ve ona nasıl ulaşacağımızla ilgili eylem adımları oluşturmamıza, hedefler koymamıza yardımcı olan, tüm dünya üzerinde son dönemde etkin bir şekilde kullanılan bir paylaşım ve yardım sürecidir. Bu konu üzerine eğitim almış uzmanlar, Koçlar tarafından uygulanır.

Online koçluk hizmeti zaman kavramını ortadan kaldırarak, dilediğiniz zamanda, dilediğiniz yerde, eğitim almak için yolda geçireceğiniz zaman size kalacak ve kendi ortamınızda kendi alışık olduğunuz ortamda koçluk hizmeti almanın fırsatını sizlere imkan olarak sunar.

Online koçluk hizmeti temelde güçlü bir koçluk hizmetidir. Yalnızca internet üzerinden yapılarak, zamandan ve ulaşım için harcanan süre ve masraftan tasarruf etmenizi sağlar. Elde edeceğiniz sonuçlar yüz-yüze koçluk seanslarıyla aynı seviyede güçlüdür. Günümüzde tüm dünyada gittikçe gelişen bu hizmet ülkemizde de hızla gelişmektedir.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Koçluk eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

Bursa’daki Koçluk eğitimlerimiz   0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Bursa Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir’deki Koçluk eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki  Koçluk eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla’daki Koçluk eğitimlerimiz  0(252) 213 00 98 yada  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Burdur’daki  Koçluk eğitimlerimiz  0248 233 45 45 5 yada   0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Burdur Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :Online Koçluk - Online Koçluk eğitimi - master koç cemal kondu -

Yorumlar