Koçluk ppt

Koçlar; beğenmediğiniz huylarınızı ve eski alışkanlıklarınızı terk etmenize, sorunlarınızı,  çatışmalarınızı çözmenize yardımcı olabilirler. Hayatınızın dengeli, uyumlu, anlamlı olmasına, sizin daha başarılı, doymuş ve mutlu olmanıza, hayattan ne istediğinizi ve önceliklerinizi belirlemenize, hedefler koymanıza ve hatta bunlara ulaşmanızı engelleyen engelleri görmenize yardımcı olabilecekleri gibi, kendinizi daha iyi tanımanıza, güvenmenize, yeteneklerinizin gelişmesine, yeni beceriler kazanmanıza, yeni fırsatlar yaratmanıza da yardımcı olabilirler.

Koçluk, bireyin veya kurumun gelişimine, değişimine, hedeflerine ulaşmasına ve performansını artırmasına destek olmaktır. Koçluk, günümüzde fark yaratmak, profesyonel ve özel yaşamda daha fazla tatmin ve başarı elde etmek için etkin bir araçtır.

Koçluk ilişkisi sayesinde danışan hayallerini, hedeflerini, arzularını ve amaçlarını keşfeder ve bunlara ulaşmak için çıkacağı yolculukta koçundan destek alır. Bu ilişki danışanla koçun bir araya gelip, diyalog kurmasıyla oluşan bir süreçtir.
Koçluk iş yada kariyerlerinde değişiklik yapmak, başkalarıyla ilişkilerini geliştirmek için güçlü bir araçtır. Süreçte sizi yargılamadan var olduğunuz gibi ele alıp, sahip olduğunuz potansiyelli, cevabını sizin bulabileceğiniz sorular la ortaya çıkarmayı hedefler. Koçluk seansı yaşamda ileriye doğru yol almanızı sağlayan deneyimlenmesi gereken etkileyici bir süreçtir. Bununla birlikte var olan sorunlara çözüm odaklı yaklaşmanızı sağlar.

Bir koçun sahip olduğu en temel özelliklerden biri çok çok iyi bir dinleyici olmasıdır. Bir koç tüm duyularını kullanarak, vücut diline dikkat ederek dinler. Aldığı eğitimin bir parçası olan güçlü soru sorma teknikleriyle koçluk yaptığı kişiye arzu ettiği bir yada 2 alanda tüm potansiyelini kullanmasını sağlar. Güçlü soru teknikleri ve geri bildirim vererek devam eden koçluk süreci hayatımızda arzu ettiğimiz gelişmelere ulaşana kadar devam eder, bu oldukça hızlı yürüyen bir süreçtir.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Koçluk eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

Bursa’daki Koçluk eğitimlerimiz   0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Bursa Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir’deki Koçluk eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki  Koçluk eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla’daki Koçluk eğitimlerimiz  0(252) 213 00 98 yada  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Burdur’daki  Koçluk eğitimlerimiz  0248 233 45 45 5 yada   0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Burdur Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Bu makale şu konularla ilgili olabilir :koçluk sistemi nedir - öğrenci koçluk sistemi - okullarda koçluk sistemi - koçluk nedir - koçluk eğitimi -

Yorumlar