Koçluk pdf

Batı’da giderek yaygınlaşan temel yaklaşım, insanlarının bireysel alanlarını koruyarak iş yaşamlarında “yüksek performans” ile üreten takımların üyesi olarak çalışabilmeleri. Bu, doğal olarak iyi insan ilişkilerini, kişisel liderliği farkındalıkla ve yerine göre bir takım üyesi olarak takım liderliğine dönüştürebilmeyi, sıradan değil fark oluşturabilecek yaratıcılığı ortaya koyabilmeyi gerektiriyor. İnsanların bu ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmış olan pek çok eğitim ve gelişim çalışmaları arasında “koçluk” hızla üst sıralarda yer alma yolunda ilerliyor.

Koçluğun insan yaşamına ve iş yaşamına getirdiği katkıların somut olarak ölçülmesi konusunda da pek çok araştırma yapılıyor. Bu araştırmalar da gösteriyor ki kişinin gelişim ve değişimlerinde yaşanan göz ile görünen nitelikte olmakta bu hem kendisi hem de çevresi bizzat ayırt etmektedir. Elde edilen sonuçlar, özellikle yönetsel kademelerde bulunanların, iş sahiplerinin ve yaşamlarında gelişim, yüksek motivasyon ve başarı peşinde olanların koçluk almaları halinde yaşamlarının pek çok alanında istedikleri sonuçlara ulaşabildiklerini kanıtlar niteliktedir. Kişiler aldıkları koçluk eğitimi sayesinde yaşam kalitelerinde artış gözlemlenmektedir.

Cevapsız sorularımıza cevap ararken problemlerin dev gibi büyüdüğünü ve içinde kaybolduğumuzu düşünürüz. Dostlarımız bize bir şekilde yardımcı olmaya çalışır; ancak bu yardım tarafsız bir bakış açısından çok uzaktır. Koçlar, size ayna tutarlar. Ayna da görülende herhangi bir yorum yoktur. Koçlar, size objektif bir bakış açısı katarlar. Bu bakış açısı ile problemler yargısız ele alınır ve çözüm yol haritası çizilir. Düzenli görüşmeler belirli bir disiplin kazandıracağından sonuç odaklı bir çalışma gerçekleşmiş olacaktır.

Koç ise, kişiye özel gelişim yolculuğunda koçluk alan danışanın içsel kaynaklarına ulaşıp, içsel farkındalığını ortaya çıkarmasında, belirlediği hedefler doğrultusunda harekete geçirmesinde yol arkadaşlığı yapan profesyonel rehber olarak tanımlıyoruz.

Koçluk ilişkisinde, her kişinin kendine has gelişim yolu ve tarzı olduğunu varsayıyoruz ve tüm süreci kişiye özel tasarlıyor ve yürütüyoruz. Koçluk sürecinde koç olarak, koçluk hizmeti alan danışanın hedefleri doğrultusunda gelişimini ve değişimini sağlamak adına çalışmalar yaparak hayat kalitesini arttırıyoruz.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Koçluk eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

Bursa’daki Koçluk eğitimlerimiz   0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Bursa Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir’deki Koçluk eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki  Koçluk eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla’daki Koçluk eğitimlerimiz  0(252) 213 00 98 yada  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Burdur’daki  Koçluk eğitimlerimiz  0248 233 45 45 5 yada   0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Burdur Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Bu makale şu konularla ilgili olabilir :koçluk sistemi nedir - öğrenci koçluk sistemi - okullarda koçluk sistemi - koçluk nedir - koçluk eğitimi -

Yorumlar