Koçluk Eğitimi

Okul hayatında yeni bir yıla daha giriyorsun. Yaz boyunca dinlendin, tatil yaptın, eğlendin, kitap okudun ve yeni bir yıl için kendine enerji depoladın. Artık bu enerjiyi kullanma zamanı geldi. Geçen yıl neler yapmıştın? Hangi davranışlar seni başarıya götürdü? Hangi davranışlar seni sevindirdi, hangileri üzdü? Bunları gözden geçirme ve bu yıl geçen yıl boyunca öğrendiklerini davranış haline getirme zamanı: işte tecrübe denilen şey de, bu zaten.
Hala bir hedefin yok ise, sahip olduğun bilgi ve tecrübe ile artık senin için hedef belirleme zamanı gelmiş, demektir. Peki, bunu nasıl mı yapacaksın? İşte sana bir dizi cevap:
Aşağıdaki soruları cevaplarsan kendine bir hedef oluşturmaya başladın demektir:
1- Ne yapmak istiyorsun?
2- Ne zaman yapmak istiyorsun?
3- Bunu yapmak sana ne kazandıracak?
4- Bunu yapmayı gerçekte ne kadar istiyorsun?
Hedefin açık-seçik, zamana bağlı, senin için ulaşılabilir, çekici ve heyecan verici olmalı.
En önemli yanı ise, hedefinin gerçekçi olmasıdır.
Örneğin, ”…… tarihinde İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümünde okuyan, geleceğini planlamış bir öğrenci olacağım ve bu başarımı arkadaşlarımla bir Akdeniz seyahati yaparak kutluyor olacağım” şeklinde bir hedef, sana da çekici gelmiyor mu?
Çıktığın bu yolda başarıya adım adım yaklaşırken kendini de tanımaya başlayacaksın. Burada bahsettiğimiz kendini tanımak her zaman duyduğun “kendini anlatır mısın, sen nasıl birisin ?” sorusundan çok daha farklı bir tanıma. Örneğin ders çalışırken; Dikkat süren ne kadar? Nasıl öğreniyorsun? Öğrenme biçimin nedir? Hangi öğrenme biçimi, yani işitsel mi, görsel mi, davranışsal mı sende daha ağırlıklı? Seni ne yüreklendirir?
Hedefine giden yolda sana etrafındaki herkesten çok daha fazla destek sağlayacak aileni de unutma. Onlara yapmak istediklerini anlat. Artık bir hedefin olduğunu bu hedefe giderken nelere ihtiyaç duyduğundan bahset. Bunları anlatırken onların gözlerindeki parıltı eminim ki seni daha da yüreklendirecektir. Ve göreceksin ki artık ailen sana “neden ders çalışmıyorsun, ne zaman ders çalışmaya başlayacaksın” gibi sorular sormaktan da vazgeçecek.
Öğrenci koçluğu tüm bu farkındalıkları kazanmanıza yardımcı olacak ve size uygun yollar sunacaktır.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 

Koçluk eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Koçluk eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  Koçluk eğitimlerimiz için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veyaKarşıyaka Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz

Denizli’deki  Koçluk eğitimlerimiz   0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki Koçluk   eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla’daki  Koçluk eğitimlerimiz    0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :izmir koçluk - izmir koçluk kursları - karışıyaka koçluk -

Yorumlar