Koçluk

Koçluk: Koçluğun temelinde uyum, konuşulacak konunun belirlenmesi, güçlü soru sorma, gizlilik, güven oluşturma ve odaklanarak dinlemek vardır. Tüm kaynaklar danışanın içindedir, danışanın bildiğini bilmediğine keyifle bulma çalışmalarıdır. Bu doğrultuda kişinin ihtiyaç duyduğu kaynakların ortaya çıkarılması koçluk çalışmasının temelini oluşturmaktadır. Koçluk, Koç ve Danışanın birlikte yürüdüğü bir yolculuk programıdır.

Neden Koçluk Eğitimi Alınmalı ? Koçluk eğitimi belirli bir süreyi içerir. Bu süre zarfında danışan ve koç belirli bir etkileşimde olurlar ve hedefe ulaşıncaya kadar beraber mücadele ederler. Koç tamamen sonuç ve çözüm odaklı olduğu için önlerine çıkan engelleri beraber aşarlar. Buradaki en önemli konu karşılıklı duyulan güven ortamıdır. Yaşam kalitesi yükselirken koçta bu süreçte hayatının daha da zenginleşmesini sağlayabilir. Hedefleri sorunları sebepleri ve sonuçları koç ve danışan birlikte değerlendirirler ve bir yol haritası belirlerler.

Koçluk eğitimi size; hayatınızı değiştirmek, yaşam kalitenizi yükseltmek, yen fırsat çıktığı zaman karşınıza görmenizi sağlamak, fırsatı algılamak, kendi zamanınızı kendiniz yönetmek, sorunlarınızın üstesinden gelmek, vizyonunuzu genişletmek, güzel bir yaşam sağlamak, hayatınıza kuşbakışı bakarak artı ve eksilerinizi görmek ve manevi anlamda tatmin olmanızı sağlayacak. Koçluk eğitimi sonunda siz, bilinçli bir yaşama imkanına sahip olacaksınız. Artık yaşam sizin ellerinizle şekillenmeye başlayacak. Önünüze çıkan engelleri ve fırsatları görme imkanına sahip olacaksınız ve yaşam kalitenizi istediğiniz ve arzu ettiğiniz seviyeye çıkarabileceksiniz. Sadece kendinizi yükseltmekle kalmayacak bu olumlu gidişatınızdan çevreniz ve aileniz de etkilenecektir.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. Profesyonel koçluk eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Profesyonel koçluk eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki Profesyonel koçluk eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :koçluk eğitimi - koçluk - koçluk eğitimleri - profesyonel koçluk eğitimi - profesyonel koçluk -

Yorumlar