Antalya Koçluk Koçluk Antalya

Koçluk Eğitimi Ne Tip Sonuçlar Sağlar? Koçluk Eğitimi kendi hayatınızı nasıl yöneteğinizi öğretmeye davet eder; yaşamınızda ilerlemenizi engelleyen bariyerlerinizi kaldırmanızı, ilerlemenizi ve kazanmanızı öğretir, ardından da sizin uygulamanızı bekler. Değişimin en zor yanlarından biri alışkın olduğumuz, rahat ettiğimiz bölgenin dışına çıkmaktır. Bilinmeyen ve belirsizlikleri olan, yeni bir alana adım atmaktır. İşte Koçluk Eğitimi sizin istediğiniz yöndeki değişiminiz için gerekli olan kapıların anahtarını size verir.

● Hedeflerinizi doğru olarak belirlemenizde netlik sağlar.

● Vizyonunuz, değerleriniz, tutku ve yetkinlikleriniz ile kariyeriniz/yaşamınız arasında uyum kurmanıza yardımcı olur.

● Tarafsız dinleme, rehberlik ve geri iletim sunar. Böylece daha hızlı ilerlemeniz sağlanır.

● Sizi organize ve hedefe yönelik tutarak, daha kararlı adımlar atmanıza yardımcı olur.

● Daha etkin ve verimli sonuçlar üretirsiniz.

● Sizi harekete geçiren itici bir güçtür. Koçluk Eğitimine Başladıktan Sonra Neler Değişir?

● Kendinizle ilgili farkındalık yaratırsınız.

● Hedeflerinizi daha kolay ve etkin bir şekilde belirlersiniz.

● Kaynaklarınızı daha etkin kullanmaya başlarsınız.

● Öz disiplin sağlarsınız.

● Önceliklerinizi belirlersiniz.

● Ertelemeyi bırakırsınız.

● Etkili adımları atmaya hemen başlarsınız.

● Hatalarınızdan ders çıkarır, sürekli öğrenerek performansını artırırsınız.

● İş ve özel yaşam dengenizi kurarsınız.

● Yaşamınızın lideri olursunuz.

Koçluk Eğitimi Ne Kadar Sürer?

Koçluk çalışmasının süresi bireyin veya ekibin tercihleri ve ihtiyaçlarına bağlıdır.Belirli bir konuya odaklanan koçluk çalışmaları genellikle üç ila altı ay sürer.Bununla birlikte, sürenin gelişmelere göre uzaması veya kısalması mümkündür. Bazı bireyler, uzun dönemli olarak bir koçla çalışmayı faydalı bulup, tercih edebilirler. Biz ilk tanışma görüşmesini ücretsiz yapmaktayız. Bu görüşme, hem koçun danışanın mevcut durumunu ve beklentilerini anlamasına, hem de danışanın koç hakkındaki ilk izlenimi edinmesine olanak tanır. Görüşmelerin frekansı ve süresi danışanın ihtiyacına göre planlanmakta ve tercihen yüz yüze, gerekli durumlarda telefon üzerinden yapılmaktadır.

Koçluk Prosesinin Başarısı Nasıl Ölçülebilir? Ölçümler iki şekilde olabilir.

1- Bireyin veya ekibin performansı, koçluk ilişkisi başında belirlenen hedefin gerçekleşmesi, artan gelir/karlılık, bir başarı elde etme veya diğer kişilerden alınan geri iletim ile ölçülebilir ki bunlar dış göstergelerdir.

2- Kişinin kendi farkındalığının artması ve değişmesi, daha etkili davranışlar sergilemesi, düşünme şeklinde değişiklik, daha güvenli davranışlar gibi kişinin kendi kendini değerlendirebileceği iç göstergeler de ölçüm kriterleridir.

Koçluk Eğitimleri ile ilgili detaylı bilgi için

İzmir Ofisimiz 232 422 59 54 Antalya Ofisimiz 0 242 323 73 15 nuamralı telefondan veya burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :koçluk eğitimi - koçluk - koçluk eğitimleri.antalya koçluk eğitimi - antalya koçluk -

Yorumlar